Hohe Pötschen
A Hohe Pötschen egy 1039 méter magas hegy Kapfenberg közelében, Stájerországban. A stájer középhegységhez tartozik, felszínét főként erdők borítják, és jelzett túraútvonalak vezetnek rá. Nyugati oldalán, a Thörlbach völgye felett a Fischerwand sziklás szirtjei adnak komolyabb hegyvidéki jelleget a Hohe Pötschennek.
Motiváció
Kissé zavar, hogy komolyabb hegyi túrázáshoz mindig több száz kilométert kell autóznom. Ezért ha lehet, próbálom csökkenteni a kilométerek számát. Mivel az aktuális túracélú utazásunk szállása Kapfenbergben volt, ezért itt is kirándultunk. A Hohe Pötschenre, ami jó, mert 1000 méternél magasabb. És így azt is kipróbálhattuk, milyen lehet kapfenbergi lakosnak lenni, és elmenni egy vasúrnapi kirándulásra úgy, mintha helyiek lennénk.
A túra
Tehát Kapfenbergből indultunk. A Peter-Tunner-Gasséból. A temető felé vettük az irányt, mert ott egyből meg lehetett nézni egy kisebb gótikus templomot. És onnét tovább lehet menni a Hohe Pötschenre a 454-es számú turistaúton. Kicsit fura a neve ennek a hegynek. Mondtuk is, hogy megyünk a "nagy pöcsre".
A hegytető keleti végén van a Hubertuskreuz. Innét szép a kilátás. És egy szekrénykéből önkiszolgáló módon sört vagy töményet lehet vételezni. Innét a hegy nyugati végében mentünk. Itt van a Fischerwand, melynek sziklaszirtjei a hegy legjobb részét képezik. Lefelé egy hosszabb szakaszt egy meredek hegyikerékpárúton tettünk meg. Nem szabadna itt lemenni gyalog. De november vége volt, hideg, és reggel 8-9 óra. Nem ment itt le rajtunk kívül senki.
A túra nettó szintemelkedése: 523 m
A túra teljes szintemelkedése: 615 m
A túra időtartama: 2 óra 40 perc
A túra hossza: 12 km


